gospodarska zona
prostorni plan
program ukupnog razvoja
kalendar dogadjanja
foto galerije
otocki list
otocko proljece
otocki virovi
suvara
spot suvara
turistička zajednica
početna
kontakt

Kalendar događanja

PROGRAM XIX. OTOČKOGA PROLJEĆA

30. travnja /SUBOTA/
- 19,00 sati: II. SMOTRA PROLJETNIH OBIČAJA / školsko dvorište u Komletincima/
Organizatori: KUD "Filipovčice" Komletinci i Udruga žena "Gagulanke"

16. svibnja /PONEDJELJAK/
-20,00 sati: PREDSTAVA HAMLETA U SELU RASTOVCI DONJI – 18. festival glumca / hol OŠ Josipa Lovretića Otok/ Gradsko kazalište Županja; adaptacija i režija: Himzo Nuhanović

17. svibnja /UTORAK/
- 20.30 sati: HUMANITARNI KONCERT „SVI ZA MATEJA“ / igralište OŠ „Vladimir Nazor“ Komletinci/ Nastupaju: Ivan Stapić i prijatelji, Tambura band, Đeram, Patria, Kristali, Slavonia band, Sinovi ravnice, Babilon, bać Roka i did Tunja. Voditelj programa: bać Roka
Organizator: Mladež HDZ-a Grada Otoka

20. do 22. svibnja /PETAK – NEDJELJA/
- 17,00 sati: TENISKI TURNIR "OTOČKO PROLJEĆE" pojedinačno / tenisko igralište u Otoku/
Organizator: Teniski klub "Otok"

21. svibnja /SUBOTA/
- 20,00 sati: PROMOCIJA KNJIGE "GORKA VODA" MARINA BENAKOVIĆA / kripta crkve sv. Antuna Padovanskog Otok/
Organizator: Gradska knjižnica Otok

22. svibnja /NEDJELJA/
- 15,00 sati: TURNIR U BOĆANJU / igralište "NK Otok"/
- 19,00 sati: 11. MEMORIJALNI MALONOGOMETNI TURNIR / malonogometno igralište; umjetna trava/
Organizator: Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Ogranak grada Otoka

27. svibnja /PETAK/
- 18,00 sati: DJEČJE OTOČKO PROLJEĆE / OŠ „Vladimir Nazora“ Komletinci/
Organizator: OŠ „Vladimir Nazor“ Komletinci; Gosti: KUD Šumari Vinkovci

28. svibnja /SUBOTA/
- 7,00 - 13,00 sati: KUP SENIORA "STAROVIRAC" OTOK 2011. / Čistine/
Organizator: ŠRU "Starovirac" Otok
- 20,00 sati: "PJESMA I RIJEČ ZAVIČAJNA" / kripta crkve sv. Antuna Padovanskog Otok/
Organizator: Pjevačka skupina "Vezenke" (suorganizatori: OŠ Josipa Lovretića Otok, Gradski zbor Otok, Udruga dramskih amatera "Josip Kosor", Udruga "Hrvatska žena" Otok)

29. svibnja /NEDJELJA/
- 9,00 sati: NATJECANJE KADETA I KADETKINJA GRADA "LOV RIBE UDICOM NA PLOVAK" / Virovi ili Čistine/
Organizator: ŠRD "Virovi" Otok
- 20,00 sati: KONCERT DUHOVNIH I SVJETOVNIH SKLADBI / crkva sv. Antuna Padovanskog Otok /
Organizator: Gradski zbor Otok

1. lipnja /SRIJEDA/
- 9,00 sati: ATLETSKA NATJECANJA UČENIKA OŠ JOSIPA LOVRETIĆA OTOK POVODOM DANA ŠKOLE / atletska staza/
Organizator: OŠ Josipa Lovretića Otok

3. do 5. lipnja /PETAK - NEDJELJA/
- 17,00 sati: TENISKI TURNIR "OTOČKO PROLJEĆE" parovi / tenisko igralište u Otoku/
Organizator: Teniski klub "Otok"

4. lipnja /SUBOTA/
OBILJEŽAVANJE 15. GODIŠNJICE TAEKWONDO KLUBA "OTOK" / rukometno igralište/
 10,00-12,00 sati: Polaganje ispita za pojaseve; demonstracija borbe i samoobrane; dodjela plaketa bivšim zaslužnim članovima kluba
 12,00 sati: domjenak /Virovi/
 20,00 sati: rock koncert /rukometno igralište/
Organizator: Taekwondo klub "Otok" Otok
- 18,00 sati: KATOLIČKI MALONOGOMETNI TURNIR / malonogometno igralište s umjetnom travom/
Organizator: Katolički malononogometni klub "Otok"

16. lipnja /ČETVRTAK/
- 20,00 sati: DJECA PJEVAJU HITOVE / rukometno igralište/

18. lipnja /SUBOTA/
- 8,00 sati: 14. SPORTSKO NATJECANJE DRAGOVOLJACA I VETERANA DOMOVINSKOG RATA VUKOVARSKO-SRIJEMSKE ŽUPANIJE / sportski tereni Grada Otoka/
Organizator: Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Vukovarsko-srijemske županije

19. lipnja /NEDJELJA/

-8,00 sati: NATJECANJE KADETA U UDIČARENJU RIBIČKIH UDRUGA GRADA OTOKA / rijeka Spačva, mjesto "Luca"/

Organizator:SRD "Brežnica" Komletinci

- 9,30 sati: DJEČJE SPORTSKE IGRE / dvorište Predškolske ustanove "Pupoljak" Otok/

Organizator: Udruga narodne zaštite Grada Otoka
- 18,00 sati: MIMOHOD KULTURNO – UMJETNIČKIH DRUŠTAVA / Zadruga-Trg u Otoku/
Organizator: KUD "Josip Lovretić" Otok. Voditelji: Milka Vida, bać Roka i did Tunja
- 18,30 sati: REVIJA SVATOVSKIH ZAPREGA / Trg u Otoku/
Organizator: Konjogojska udruga Otok. Voditelji: Milka Vida, i bać Roka i did Tunja
- 19,00 sati: FOLKLORNO ZABAVNA VEČER / Trg u Otoku/
Organizator: KUD Josip Lovretić. Voditelj: Milka Vida, bać Roka i did Tunja
16,00 do 20,00 sati:
"IZLOŽBA "ZABORAVLJENE IGRE" / Trg u Otoku/
Organizator: Udruga "Hrvatska žena" Otok
MODNA REVIJA "SPOJIMO STARO I NOVO" / Trg u Otoku/
Organizator: Udruga "Bijeli vez" Otok
GODIŠNJA IZLOŽBA ULU "OTOČKI VIR" / Trg u Otoku/
Organizator: ULU "Otočki vir"
"STARI ZANATI" / Trg u Otoku/
Organizator: Udruga "Pletenica" Otok
IZLOŽBA SUVENIRA /Trg u Otoku/
Organizator: Udruga osoba s posebnim potrebama "Breza"

20. do 27. lipnja /PONEDJELJAK/
- 17,00 sati: ZATVORENO POJEDINAČNO PRVENSTVO ŽUPANIJE U ŠAHU / školska dvorana Komletinci/
Organizator: Šahovski klub "Komletinci" Komletinci

22.lipnja /SRIJEDA/

- 9,00 sati: KUP VATROGASNE ZAJEDNICE Grada Otoka / stadion "NK Otok"/
Organizator: Vatrogasna zajednica Grada Otoka

4. MOTO PARTY MK "GOSPODARI VJETRA" OTOK / Poduzetnička zona/
 12, 00 sati: Okupljanje motorista
 15,00 sati: Stunt show
 17,00-18,00 sati: Vožnja ulicama Otoka i Komletinaca
 20,00 sati: Koncert rock grupe
 24,00 sata: Iznenađenje
Organizator: Moto klub "Gospodari vjetra" Otok

-14,00 sati: RUKOMETNI TURNIR ŽENA VUKOVARSKO-SRIJEMSKE ŽUPANIJE /rukometno igralište – Trg u Otoku/
Organizator: Udruga "Hrvatska žena" Otok

 

23. lipnja /ČETVRTAK/
- 10,00 sati: SUSRET DJECE HRVATSKIH BRANITELJA - međužupanijsko natjecanje / Otok i Komletinci/
Organizator: Udruga hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata

25. lipnja /SUBOTA/
- 20,00 sati: PROMOCIJA KNJIGE ANICE VALENĆIK "NEMIRNE GODINE" / kripta crkve sv. Antuna Padovanskog Otok/

26. lipnja /NEDJELJA/
- 08,00 sati: ŽUPANIJSKO SPORTSKO NATJECANJE BRANITELJA DRAGOVOLJACA DOMOVINSKOG RATA PODRUŽNICE VUKOVARSKO-SRIJEMSKE OTOK 2011. / sportski tereni grada Otoka/
Organizator: Udruga hrvatskih branitelja dragovoljaca Domovinskog rata, Podružnica Vukovarsko-srijemska, Ogranak Otok

1. srpnja /PETAK/
- 20,30 sati: XI. OTOČKA KULENIJADA /dvorana za svatove u Poduzetničkoj zoni/
Organizator: Grad Otok i Udruga uzgajatelja crne slavonske pasmine svinja
Zabavljaju: Najbolji hrvatski tamburaši, bać Roka i did Tunja

 

8. srpnja /PETAK/

-20,30 sati: VEČER ZA MARTINA / Trg u Otoku/
Organizator: KUD Šumari Vinkovci

 

9. srpnja /SUBOTA/
- 20,00 sati: REVIJALNA SMOTRA SLAVONSKOG RADNOG RUHA "U OTOKU MOBA" / OŠ Josipa Lovretića/
Organizator: Udruga dramskih amatera "Josip Kosor" Otok

10. srpnja /NEDJELJA/

-20,30 sati: VEČER ZA MARTINA / Trg u Otoku/
Organizator: KUD Šumari Vinkovci

-22,00 sati: KONCERT ŽELJKA BEBEKA povodom dana grada / Trg u Otoku/

Organizator: Grad Otok

13. srpnja /SRIJEDA/ DAN GRADA OTOKA
- SVEČANA SJEDNICA GRADSKOG VIJEĆA – uručenje javnih priznanja
































































PROGRAM 18. OTOČKOGA PROLJEĆA

PROGRAM 18. OTOČKOG PROLJEĆA

8. svibnja /SUBOTA/
- 19,00 sati: OBIČAJ PROLJETNIH OPHODNJI - KOMLETINCI. /školsko dvorište Komletinci/ Organizator: KUD “Filipovčice” i Udruga žena “Gagulanke” Komletinci. Gosti: KUD “Šokadija” Strizivojna i KUD “Sloga” iz Bapske, bać Roka i did Tunja.
Izložba rukotvorina /prostorija OŠ “Vladimir Nazor”. Organizator: Udruga žena “Gagulanke” Komletinci.

16. svibnja /NEDJELJA/
- 16,00 sati: RUKOMETNI TURNIR Udruga žena Vukovarsko-srijemske županije (veteranke) /rukometno igralište - Trg/ Organizator: Udruga Hrvatska žena Otok.

18. svibnja /UTORAK/
- 20,30 sati: „ĐUKA BEGOVIĆ" – /Terasa Kavane Otok/ Kazalište mladih Split i Ernest Berc sa tamburaškim orekstrom - 17. festival glumca Organizator: Kazališna družina „Asser Savus".

22. svibnja /SUBOTA/
- 20,00 sati: „IZUMITELJ" – /Hol Osnovne škole Josipa Lovretića Otok/ Kazalište Kerempuh Zagreb - 17. festival glumca. Organizator: Kazališna družina „Asser Savus"

23. svibnja/NEDJELJA/
- 10,00 sati: NATJECANJE U PAINTBALLU /pomoćno igralište NK “Otok”/. Organizator: Udruga dragovoljaca Domovinskog rata/
- 15,00 sati: TURNIR U BOĆANJU /Igralište „NK Otok"/.

23. do 31. svibnja
- 19,00 sati: 11. MEMORIJALNI MALONOGOMETNI TURNIR HRVATSKIH BRANITELJA /Igralište sa umjetnom travom/. Organizator: UDVDR Ogranak Grada Otoka.

28._svibnja /PETAK/
- 17,00 sati: DJEČJE OTOČKO PROLJEĆE /hol Škole u Otoku/ Organizator: Osnovna škola Josipa Lovretića Otok. DJEČJA ETNO MODNA REVIJA. Organizator: Udruga Hrvatska žena Otok.

28. svibnja - 06. lipnja
- 16,00 sati: TURNIR U TENISU (pojedinačno i u parovima) / Stadion NK Otok/ Organizator: Tenis klub Otok.

29. svibnja /SUBOTA/
20,00 sati: „PJESMA I RIJEČ ZAVIČAJNA" /Kripta crkve sv. Antuna Padovanskog Otok/ Organizator: Udruga za očuvanje tradicijske baštine “Pletenica”.
Sudionici: Gradski zbor Otok, Pjevačka skupina Vezenke, Udruga dramskih amatera Josip Kosor, Župna dramska recitatorska sekcija, Rvacka rič, Dramska skupina Udruge za očuvanje tradicijske baštine Pletenica, Dramska skupina Gagulani Osnovne škole Vladimir Nazor Komletinci. Gosti: KUD Slavko Janković, muška pjevačka skupina Poljari, Šiškovci, Romana Grgurovac, samica Privlaka, Dramska skupina Osnovne škole fra Bernardina Tome Leakovića, Bošnjaci, Štokavčići Osnovne škole August Cesarec Ivankovo. Nakon priredbe pozivamo Vas na razgledavanje Izložbe ručnih radova Udruge Pletenica.

30. svibnja /NEDJELJA/
XII. ZLATNE GRIVE - Konjička manifestacija / Hipodrom Čistine/ Organizator: Konjogojska udruga Otok
- 12,00 sati: Svečano otvorenje XII. Zlatnih griva
- 12,15 sati: Croatia cup u vožnji dvoprega - 1. kolo
- 14,00 sati: Memorijalni turnir “Martina Lukinca” u teklićkom jahanju
- 15,00 sati: Potkovijada i drugi stari sportovi
- 16,00 sati: Svečani ručak za sudionike i goste
- Izložba rukotvorina Udruge „Bijeli vez" Otok.
- Predstavljanje Udruge uzgajatelja crne slavonske pasmine svinja Otok.

30. svibnja /NEDJELJA/
- 09,00 sati: RIBIČKO NATJECANJE KADETA I KADETKINJA UDICOM NA PLOVAK / Čistine ili Virovi/ Organizator: SRD „Virovi" Otok.
- 20,00 sati: KONCERT DUHOVNIH I SVJETOVNIH SKLADBI /Crkva sv. Antuna Padovanskog/ Organizator: Gradski zbor Otok.

31. svibnja do 06. lipnja
KIPARSKA RADIONICA „ OTOK I TRADICIJA" / rukometno igralište – Trg/. Organizator: Udruga Motacilla alba Koprivnica.


2. lipnja /SRIJEDA/
- 09,00 sati: ATLETSKA NATJECANJA OŠ Josipa Lovretića Otok /Atletska staza/ Organizator: OŠ Josipa Lovretića Otok.


5. lipnja /SUBOTA/
- 20,30 sati: „VEČER ZA MARTINA", Koncert KUD Šumari Vinkovci /Trg u Otoku/. Gosti: KUD ,Filipovčice” Komletinci

5. lipnja /SUBOTA/
- 19,00 sati: MALONOGOMETNI TURNIR I HUMANITARNA AKCIJA “OTOČKO PROLJEĆE”, Igralište s umjetnom travom. Organizator: Katolički malonogometni klub “Otok”.

06. lipnja /NEDJELJA/
- 18,00 sati: MIMOHOD KULTURNO - UMJETNIČKIH DRUŠTAVA /Zadruga - Trg/ Organizator: KUD „Josip Lovretić" Otok.
- 18,30 sati: REVIJA SVATOVSKIH ZAPREGA/ Trg / Organizator: Konjogojska udruga Otok.
/Voditelji: Milka Vida, bać Roka i did Tunja/
- 19,00 SATI: FOLKLORNO ZABAVNA VEČER /Trg/ Organizator: KUD Josip Lovretić. /Voditelji programa: Milka Vida, bać Roka i did Tunja.
- 16,00 DO 20,00 sati /Trg/:
- IZLOŽBA “STARI OBIČAJI I RUKOTVORINE”, Organizator: Udruga Hrvatska žena “Otok”,
- IZLOŽBA “STARI MOTIVI NA NOVIM PREDMETIMA I RUHU”. Organizator: Udruga „Bijeli vez".
- GODIŠNJA IZLOŽBA RADOVA ČLANOVA UDRUGE LIKOVNIH UMJETNIKA „ OTOČKI VIR" I DRUŽENJE AUTORA S GRAĐANIMA, Organizator: ULU „ Otočki vir"

13. lipnja /NEDJELJA/
- 20,00 sati: KONCERT IVAN STAPIĆ I PRIJATELJI I DJ /rukometno igralište – Trg/

16. lipnja /SRIJEDA/
- 20,00 sati: DJECA PJEVAJU HITOVE /rukometno igralište - Trg/

19. lipnja /SUBOTA/
- 08,00 sati: RIBIČKO NATJECANJE /rijeka Spačva i izletište SRD „Brežnica"/ Organizator: SRD “Brežnica”.

19. lipnja /SUBOTA/
- 20,00 sati: SVEČANA PODJELA VITEŠKIH POVELJA UDRUGE DRAGOVOLJACA “NARODNE ZAŠTITE” OTOK /Restoran Lombarović, I. kat/ Organizator: Udruga dragovoljaca “Narodne zaštite” Otok.

20. lipnja /NEDJELJA/
- 09,00 sati: KUP VATROGASNE ZAJEDNICE Grada Otoka /Stadion NK Otok/ Organizator: Vatrogasna zajednica Grada Otoka.

25. lipnja /PETAK/
- 12,00 sati: 3. MOTO PARTY MOTO KLUBA „GOSPODARI VJETRA" OTOK /Poduzetnička zona Otok/ 12,00 okupljanje motorista, 16 do 18 sati: Defile ulicama Otoka i Komletinaca, 18 do 20 sati: Razne moto igre, 20 do 24 sata, oko 24,00 sati iznenađenje.
ROCK KONCERT “OPĆA OPASNOST”

27. lipnja /NEDJELJA/
- 14,00 do 20,00 sati: REKREATIVNO NATJECANJE ŽENA U STARIM IGRAMA /Ribički dom na Otočkim virovima/ Organizator: Udruga “Ritam srca” Otok.

- 20,30 sati: MEĐUNARODNI POZIVNI TURNIR U KICKBOXINGU – K1 – styl. /Rukometno igralište – Trg u Otoku/ Organizator: Kickboxing klub „Otok".

2. srpnja /PETAK/
- 20,30 sati: X. OTOČKA KULENIJADA /Dvorana za svatove u Poduzetničkoj zoni/ Organizator: Grad Otok i Udruga uzgajatelja crne slavonske pasmine svinja.

11. srpnja /NEDJELJA/
- 19,00 sati: „U OTOKU MOBA" (smotra slavonskih radnih nošnji) /hol Osnovne škole Josipa Lovretića/ Organizator: Udruga za očuvanje tradicijske baštine “Pletenica”. /Gosti KUD-ovi iz Vukovarsko-Srijemske županije i Brodsko-Posavske županije, etnolozi/

13. srpnja /UTORAK/ - DAN GRADA OTOKA
SVEČANA SJEDNICA GRADSKOG VIJEĆA
- 21,00 sati: Koncert /Trg - Otok/ Organizator: Grad Otok.