početna
kontakt

KICBOXING KLUB OTOK SPREMAN ZA PRVENSTVO HRVATSKE I SVJETSKI KUP U MAĐARSKOJ
Srijeda, 25.04.2007.

U Viškovu je 1. travnja 2007. godine održano Seniorsko prvenstvo Hrvatske u kickboxingu (low kick disciplina) gdje su nastupili i predstavnici Kickboxing kluba Otok Mario Ilijević i Branko Mikulić, obojica u kategoriji do 71. kg. Na državnom prvenstvu koje je bilo najveće do sada nastupilo je 118 natjecatelja iz 31 kluba. U prvoj kvalifikacijskoj borbi Branko Mikulić pobijedio je reprezentativca Đirlića iz Kickboxing kluba Pitt bull Split rezultatom 3:0. U četvrtfinalnoj borbi pobijedio je Andreja Matića iz Kickboxing kluba Sansej Metković rezultatom 2:1. U polufinalnoj borbi Mikulić se susreo s dugogodišnjim  prvakom Hrvatske, profesionalnim prvakom Europe i svjetskim amaterskim prvakom Franetom Radnićem iz Kickboxing kluba Pitt bull. Zbog velikih ozljeda koje je Mikulić zadobio u proteklim mečevima, trener Josip Dabro predao je meč u prvoj rundi kako bi sačuvao svoga borca za nadolazeće prvenstvo Hrvatske u disciplini K1 koje će se održati  5. svibnja 2007. godine u Poreču. Mario Ilijević izgubio je u prvoj kvalifikacijskoj borbi od predstavnika Kickboxing kluba Omega box Varaždin. Trener Josip Dabro zadovoljan je trećim mjestom Mikulića i očekuje još bolji plasman na Prvenstvu Hrvatske u K1  gdje će po prvi puta nastupiti i tri juniora iz KBK Otok i na Svjetskom kupu koji će se također održati 10-13. svibnja 2007. godine u Mađarskoj.