početna
kontakt

BRANKO MIKULIĆ PRVAK KUPA HRVATSKE U KICKBOXINGU
Ponedjeljak, 10.04.2006.

Pogledajte slike... U organizaciji Hrvatskog kickboxing saveza i Kickboxing saveza Osječko-baranjske županije u Antunovcu je 8. travnja 2006. godine održan Kup Hrvatske za juniore i seniore u kickboxingu (low kick disciplini). Za Kickboxing klub Otok nastupili su Mario Ilijević i Branko Mikulić, obojica u kategoriji do 71 kg. Mikulić je svojom zadnjom borbom koja je održana krajem veljače u Zadru gdje je izgubio minimalnom bodovnom razlikom od svjetskog amaterskog prvaka i profesionalnog prvaka Europe Franeta Radnića. Ovom je borbom stekao veliku naklonost među ostalim borcima u Hrvatskoj. Prigodom ždrijeba organizatori su Mikulića ostavili čekati protivnika u finalu. Mario Ilijević, koji nije bio toliko uspješan u tri zadnje borbe zbog svoje težinske skupine, morao je boksati u poluteškoj kategoriji. Velikim naporom skinuo je 8 kg i borbu u Antunovcu ušao je kao veliki poznavatelj kickboxinga. Od početka prve runde Ilijević je žestokim napadom koji je bio kontinuiran sve tri runde odmah uzdrmao svoga protivnika koji je dva puta u prvoj rundi bio u nokdaunu. Borba je do kraja borbe bila u korist našega borca pa je odlukom sudaca pobjedio 3-0 i zadivio svojim radom predsjednika Kickboxing saveza Hrvatske prof. Predraga Znaora koji je rekao da s ovakvim radom obadvojicu u bližoj budućnosti vidi na svjetskom vrhu. Ilijević je ostvario pravo nastupa na Svjetskom kupu koji će se održati 20. svibnja u Budimpešti. Druga borba bila je u put do finala gdje je s lakoćom na bodove pobijedio svog protivnika pa su se natjecatelji iz Kickboxing kluba Otok susreli u finalu kupa Hrvatske. U trenerskom kutu bili su Josip Dabro te pomoćni trener za nožne tehnike Željko Pejić i pomoćni trener za boks Tunjo Babić koji su borcima dali naputke da odrade ozbiljan i maksimalno tvrd meč i pokažu svoje znanje pred brojnim gledateljstvom. Borba je bila atraktivna od samog početka gdje je kvaliteta Mikulića bila besprijekorna i u nijednom trenutku nije dozvoljavao klupskom kolegi i sparing partneru bilo kakvu prednost i mogućnost preokreta borbe. Mikulić je pobijedio odlukom sudaca na bodove 2:1 i osvojio seniorski kup Hrvatske. Sljedeća borba je u Splitu 29. travnja 2006. godine gdje se održava seniorsko prvenstvo Hrvatske.