početna
kontakt

OTOČKA ŠKOLA POBJEDINCA KROSA SPORTSKIH NOVOSTI
Ponedjeljak, 18.04.2011.

Učenice i učenici Osnovne škole Josipa Lovretića pobjednici su prestižnog KROSA SPORTSKIH NOVOSTI koji je održan 17. travnja na zagrebačkom Bundeku.
Prvo mjesto osvojeno je u konkurenciji od sveukupno 71 škole zbrajanjem rezultata u ženskoj i muškoj konkurenciji. Učenice su ekipne pobjednice u konkurenciji 63 škole, a učenici su zauzeli 5. mjesto u konkurenciji 55 škola.
Osvojeni su pehari za ekipne pobjede u kategoriji petih, šestih, sedmih razreda i za ukupnog pobjednika kod djevojčica te za prvo mjesto u kategoriji sedmih razreda kod dječaka, a šesti veliki pehar za osvojeno sveukupno prvo mjesto (učenice + učenici).
Rezultati su dobiveni bodovanjem prvih triju najuspješnijih učenica, odnosno prva tri najuspješnija učenika. Sudionici su krosa ovogodišnju pobjedu proslavili na središnjem otočkom trgu zajedno s ravnateljicom Marinom Beuk i voditeljima.

V. razred – učenice. Ukupno su nastupale 222 učenice - 1. mjesto.
Marija Lukač, medalja, pobjednica Krosa, 4. Paula Zekić, medalja, 9. Anđela Vrebac.
V. razred – učenici. Ukupno su nastupala 222 učenika - 7. mjesto.
10. Antonio Sabljić, 27. Antonio Ukić, 68. Vlado Abramac.
VI. razred – učenice. Ukupno je nastupalo 206 učenica – 1. mjesto.
9. Tea Tukara, 12. Diana Lukić i 15. Ana Martinović.
VI. razred – učenici. Ukupno je nastupalo 216 učenika – 13 mjesto.
13. Dino Zrno, 22. Nikola Radošević i 125. Nazariy Kobynets.
VII. razred – učenice. Ukupno je nastupalo 247 učenica – 1. mjesto.
3. Dunja Iščić - medalja, 11. Kristina Mijić i 12. Nikolina Tomić.
VII. razred – učenici. Ukupno je nastupalo 226 učenika – 1. mjesto.
2. Josip Mareljić - medalja, 12. Mile Babić i 17. Dominik Bertić.
VIII. razred – učenice. Ukupno je nastupalo 170 učenica – 2. mjesto.
7. Nikolina Krasić, 11. Sanja Grgić i 27. Valerija Tadić.
Ovogodišnja pobjednica Krosa Sportskih novosti u kategoriji studentica bila je i Marija Martinović, dugogodišnja članica Atletskog kluba Otok, sadašnja studentica Kineziološkog fakulteta u Zagrebu.

Također, uspješno su nastupale i otočke atletičarke koje su učenice Ekonomske i trgovačke škole Ivana Domca Vinkovci osvojivši ukupno treće mjesto u konkurenciji 3. i 4. razreda srednjih škola. Katarina Martinović osvojila je 5. mjesto, 16. Gabrijela Ljubić, a 32. Katarina Grgić te tako osvojile ekipno 3. mjesto. Za istu je školu nastupao i Josip Kovačić, otočki atletičar, koji se plasirao na 48. mjesto.